Kurz mozaiky ze štípaného skla a kamene byl narozeninový dárek pro moji ženu. Tato výtvarná technika se nám vždy velmi líbila, a tak nám absolvování kurzu přišlo jako výborná příležitost se o mozaice dozvědět víc.

Proč zrovna Ateliér mozaiky? Pěkné a přehledné stránky, srozumitelný popis kurzu, možnost vytvořit si mozaiku pod vedením zkušených výtvarníků a místo konání Hradec Králové – tam to máme rádi :-). Kurz samotný probíhal přesně podle očekávání a tak, jak bylo popsáno na internetových stránkách. Výborný byl stručný teoretický začátek o historii české mozaiky. Petr, Šárka a Bára se nám celé dva dny bez přestávky věnovali. Měli jsme spoustu prostoru vytvářet mozaiku podle vlastního návrhu. Petr ale zároveň pořád „kroužil okolo“ a radil nám s technikou a povzbuzoval nás, když jsme se do těch barevných kamenů a skel občas zamotali. Petr je profesionál a je super dostávat zasvěcené informace a rady od někoho, kdo tomu rozumí. Máte pak pocit, že tvoříte skutečné umělecké dílo :-).

Oceňovali jsme uvolněnou a přátelskou pohodu, která v ateliéru panovala, a cítili jsme se tam dobře. Když jsme se v neděli večer vraceli z kurzu domů, říkali jsme si, že to byl moc pěkný víkend. Kurz byl bezvadný, máme teď chuť dozvědět se o mozaice ještě víc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *